KELLENBERGER 1500 U
상태
중고 (완전히 작동합니다)
위치
헝가리 헝가리
KELLENBERGER 1500 U
KELLENBERGER 1500 U
KELLENBERGER 1500 U
KELLENBERGER 1500 U
KELLENBERGER 1500 U
KELLENBERGER 1500 U
KELLENBERGER 1500 U
KELLENBERGER 1500 U
기계 정보
기계 명칭:
원통형 연삭기
제조업체:
KELLENBERGER
모델:
1500 U
상태:
공장 재정비된 (중고)
기능성:
완전히 작동합니다
기술 세부 사항
센터 높이:
250 mm
중앙 너비:
1,500 mm
연삭 직경:
500 mm
심압대 쿼일 스트로크:
30 mm
장비:
문서 / 매뉴얼
제공
위치:
헝가리 헝가리 – 거리: 약 8,372 km
가용성:
경매 종료 직후 바로
인도 조건:
FCA
분해 및 적재 비용:
현장 인수:
무료
배송비:
설명
TECHNICAL DETAILS
Machining area
Centre distance: 1,500 mm
Centre height: 250 mm
Max. grinding diameter: 500 mm
Table swivel: ± 8 °
Grinding head
Grinding wheel dimensions: 400 x 50 x 127 mm
Spindle speed: 1,500 / 1,700 / 2,200 rpm
Bore for internal spindle: 90 mm
Workpiece headstock
Headstock alignment: 180 °
Spindle speed: 20 - 400 rpm
Internal spindle taper: Morse 5
Tailstock
Internal tailstock taper: Morse 4
Tailstock quill stroke: 30 mm
MACHINE DETAILS
Drives
Grinding head motor power: 3 kW
Tailstock motor power: 0.9 kW
Machine data
Dimensions: 2,860 x 1,680 x 1,670 mm
Weight: 2,500 kg
EQUIPMENT
Automatic work cycle
Coolant tank with pump
Internal grinding spindle
External grinding wheels
Dressing device
Documentation
이 광고는 자동으로 번역되었습니다. 번역 오류가 있을 수 있습니다.
결제 처리
구입 부대 비용:
18 %
지불 조건:
100% 선불 결제