네스탈 S-1500-460(2003)
Netstal S-1500-460
제조 연도
2003
상태
중고
위치
Trenčianske Stankovce 슬로바키아
네스탈 S-1500-460(2003) Netstal S-1500-460
more Images
Netstal S-1500-460
Netstal S-1500-460
Netstal S-1500-460
Netstal S-1500-460
Netstal S-1500-460
Netstal S-1500-460
기계 정보
기계 명칭:
네스탈 S-1500-460(2003)
제조업체:
Netstal
모델:
S-1500-460
제조 연도:
2003
상태:
양호 (중고)
가격 및 위치
판매자 위치:
3011 Sedličná, 913 11 Trenčianske Stankovce, 슬로바키아 슬로바키아
A19142611
참조 번호:
설명
Netstal S-1500-460 (2003)
Clamping force - 150 t
Screw diameter - 45 mm
Hours - 79.000
Distance between tie‑bars (tie bar spacing): 460 × 460 mm
Mold platens size (fixed / moving platen): 757 × 757 mm
Opening stroke (mold opening stroke): 450 mm
Min. mould height: 250 mm
Max. mould height: ≈ 550 mm
Max. daylight (max open platen distance): sometimes specified high (depending
on configuration)
Injection / Plasticizing Unit:
Screw (barrel) diameter: 40 mm in common version.
Shot volume (max): ≈ 201 cm³
Shot (weight) for PS: often around ~193 g (depending on material)
Injection pressure: varies by configuration (some data sources mention around
1750 bar or more)