SCHAUBLIN 102
고정 가격 부가세 별도
상태
중고
위치
Hessisch Lichtenau 독일
more Images
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
SCHAUBLIN 102
기계 정보
가격 및 위치
고정 가격 부가세 별도
위치:
37235 Hessisch Lichtenau 독일
A19740650
참조 번호:
설명
Manual lever lathe SCHAUBLIN Type 102
Precision mechanic lathe
Machine no. 208322 Year of manufacture: approx. 1970
Total bed length: 650 mm
Center height over bed: 102 mm
Center height over carriage: 53 mm
Medium spindle speed: approx. 2,800 rpm (3 speed stages)
Drive motor: 0.37 kW, 2800 rpm
Power supply: 380 Volt, 50 Hz
- Manual lever parting and grooving slide with precisely adjustable stops
Gsdpfxow Iq Ume Aqxjit
- Tool holder with precise height adjustment
- Collet chuck device (only one collet included)
- Speed change by shifting the drive belt
Space requirement with stand: L x W x H 1150 x 600 x 1200 mm