SCHULER SP250-1.6-1.6 sn.84/20.5917
제조 연도
1985
상태
중고
위치
Strassberg 독일
more Images
YouTube video
기계 정보
기계 명칭:
더블 컬럼 프레스
제조업체:
SCHULER
모델:
SP250-1.6-1.6 sn.84/20.5917
제조 연도:
1985
상태:
중고
가격 및 위치
판매자 위치:
Kreuzsteig 6, 72479 Strassberg, 독일 독일
설명
Pressure total: 250 ton
Ram stroke: 70 / 250 mm
Giedpfx Aeyvkuksqxet
Slide adjustment: 160 mm
Ejector in ram: 20 ton
Ejector stroke in ram: 10 mm
Shut height (stroke down, adjustment up): 520 mm
Free lateral opening F-B: 1.300 mm
Table surface area : 1.600 x 1.600 mm
Slide area: 1.600 x 1.600 mm
Number of strokes: 0 - 50 s.p.m.
Required power: 33 kW
Height over floor approx.: 5.500 mm
Weight of machine approx.: 58 ton
Roll feeder
Material width: 1250 mm
Material thickness: 0,3 - 1,6 mm