Spinner TS66L-SMC
제조 연도
2008
상태
중고
위치
Miskolc 헝가리
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
CNC 선반 Spinner TS66L-SMC
more Images
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
Spinner TS66L-SMC
기계 정보
기계 명칭:
CNC 선반
제조업체:
Spinner
모델:
TS66L-SMC
제조 연도:
2008
상태:
매우 좋음 (중고)
가격 및 위치
위치:
Szondi Gy. Str. 5, 3527 Miskolc, Magyarország 헝가리
설명
Spinner TS66L-SMC CNC Lathe with Sub-Spindle
Year of manufacture: 2008
Control: FANUC 18i-TB
Turning diameter: 400 mm
Turning length: 640 mm
Bar capacity: 66 mm
Swing diameter: 685 mm
Travel (X-axis): 240 mm
Gbjdpfx Aexptz Rsa Eel
Travel (Z-axis): 640 mm
Main spindle speed: 4,000 rpm
Sub-spindle speed: 5,000 rpm
Main spindle bore: 73 mm
Sub-spindle bore: 43 mm
C-axis: 0.001°
Turret: 12 positions, all driven
Tool holder: VDI 30
Driven tools: 9 kW
Driven tool speed: 4,000 rpm
Feed rate, stepless: 500 mm/min
Rapid traverse X-axis: 18 m/min
Rapid traverse Z-axis: 24 m/min
Spindle motor power: 19 / 14 kW