Transnorm TS1600-090
제조 연도
2020
상태
중고 (완전히 작동합니다)
위치
Krefeld 독일
곡선 벨트 컨베이어 90도 곡선 Transnorm TS1600-090
more Images
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
Transnorm TS1600-090
기계 정보
기계 명칭:
곡선 벨트 컨베이어 90도 곡선
제조업체:
Transnorm
모델:
TS1600-090
제조 연도:
2020
상태:
중고
기능성:
완전히 작동합니다
가격 및 위치
위치:
Keutmannstr. 261, 47800 Krefeld, Deutschland 독일
전화하기
기술 세부 사항
모터 제조업체:
SEW
장비:
문서 / 매뉴얼, 타입 플레이트 사용 가능
설명
Curve belt conveyor, belt curve conveyors, 90-degree belt curve with drive
Manufacturer: Transnorm
Year of manufacture: 2020
Condition: used
Model/Type: TS 1600-090/90 Degree
Overall outer length: approx. 1850 mm
Overall inner length: approx. 760 mm
Dimensions: RN: 600, BN : 600, WN: 60 deg
Conveying width: approx. 600 mm
Belt type: belt with fabric reinforcement
Including 200 mm high side guides
Including SEW motor with Movimot version, 1.1 kW, 2900/504 rpm