DT500EY-650 Siemens 828 D ShopTurn
CNC 선반 및 밀링 센터
Z-MaT ab Lager
제조 연도
2024
상태
신규
위치
Neustadt am Rübenberge
기계 정보
가격 및 위치
- 위치:
- Am Weinberge 1A, 31535 Neustadt, Deutschland
설명
DT500EY-650 Siemens 828 D ShopTurn (Fanuc Option)
CNC turning/milling center with tailstock,
driven tools and true Y-axis, ±70 mm,
35° slant bed and linear roller guides
Available for viewing in the showroom
Max. swing diameter: 600 mm
Max. turning diameter: 320 mm
Max. turning length: 650 mm
Rapid traverse X/Z/Y: 20/20/12 m/min
Turret: 12 stations BMT55, all 12 with live tooling
Max. rotational speed: 4000 rpm, 3 kW
Spindle
Chuck diameter: 203 mm (optional 254 mm)
Spindle nose: A2-6 (optional A2-8)
Max. bar capacity: 52 mm (options for 65, 75, and 91 mm)
Spindle bore diameter: 66 mm
Drive power, direct drive: 22/30 kW
Max. spindle speed: 4,000 rpm
Tailstock diameter: 110 mm / MK3
Tailstock traverse: 850 mm
Dimensions (W x D x H): 3.6 x 2.1 x 2.3 m
Weight: 5.5 t
Standard accessories:
Coolant system
Three-color warning light
Work area lighting
Central lubrication
Gbedpfoqa Dtfex Aa Ejl
Programmable tailstock
Set of soft jaws
Tools and toolbox
CE conformity
Operating manual
Including special accessories:
Hinged belt chip conveyor
Tool measuring arm
Oil skimmer
Bar loader interface
Video shows DT500
이 광고는 자동으로 번역되었습니다. 번역 오류가 있을 수 있습니다.
Max. swing diameter: 600 mm
Max. turning diameter: 320 mm
Max. turning length: 650 mm
Spindle
Spindle bore diameter: 66 mm
Max. spindle speed: 4,000 rpm
Tailstock traverse: 850 mm
Weight: 5.5 t
Standard accessories:
Coolant system
Three-color warning light
Work area lighting
Central lubrication
Gbedpfoqa Dtfex Aa Ejl
Programmable tailstock
Set of soft jaws
Tools and toolbox
CE conformity
Operating manual
Including special accessories:
Hinged belt chip conveyor
Tool measuring arm
Oil skimmer
Bar loader interface
Video shows DT500
공급자
참고: 무료로 등록하거나 로그인하세요, 모든 정보를 확인할 수 있습니다.
10 온라인 광고
문의 보내기
전화기 & 팩스
이 광고들도 당신에게 관심이 있을 수 있습니다.
소형 광고
Budel
8,815 km
Pfeiffer C590 PVD Evap.Sputtering 시스템
PfeifferC590
PfeifferC590
소형 광고
Zuchwil
9,036 km
공구 연삭기
SchneebergerNORMA CFG
SchneebergerNORMA CFG
Bunschoten-Spakenburg
침대 밀링 머신
STYLE CNC MachinesBT 4000 (XYZ:4000x1000x1000 mm)
Root
CNC 선반
DAEWOOPUMA 250 MSB
DAEWOOPUMA 250 MSB
Root
수직 머시닝 센터
MIKRON HAASVCE 750
MIKRON HAASVCE 750
Sheffield
Hankook9NC x 5000 (Year 2012)
Hankook9NC x 5000 (Year 2012)
Idstein
수직 머시닝 센터
DAHLIHMCV-860 mit RoboJob MA 25
Tiszavasvári
공구 연삭기
Michael DeckelFortis
Michael DeckelFortis
KAFOCV 6A
KAFOCV 6A